تبلیغات
تست روانشناسی اضطراب ،افسردگی ،خشم ،دلهره، اضطراب و فشارهای روانی - همه چیز درمورد افسردگی فصلی
تاریخ : پنجشنبه 18 دی 1393 | 03:17 ب.ظ | نویسنده : دکتر جمشید آرام
همه چیز درمورد افسردگی فصلی


افسردگی می تواند دلایل و انواع مختلفی داشته باشد ، یکی از انواع این اختلال که می توان از سری شایع ترین نوع افسردگی دانست. افسردگی فصلی است. این موضوع برای بسیاری از افراد رخ داده است. شاید برایتان جالب باشد که علت این موضوع را بدانید.
شاید شما هم از جمله افرادی باشید که در روزهای آخر پاییز تا اول بهار احساس افسردگی و غم دارید و شاید به همین علت از دو فصل پاییز و زمستان متنفر هستید. چنانچه جزو این گروه از افراد به شمار می روید، این مطلب را بخوانید.
 
روان شناسان به احساس رقیق تر غمگینی در روزهای کم نور می گویند «غمگینی زمستانی» و به احساس شدیدتر غمگینی و ناامیدی که چند نشانه بدنی مثل خواب آلودگی هم همراهش باشد،
 می گویند «افسردگی زمستانی». اما این که چرا ما در روزهای ابری مستعد این احساسات منفی می شویم و راه حلش چیست، سوالی است که باید تا آخر مطلب با ما همراه باشید تا جوابش را پیدا کنید.
 
شیوع
 
جالب است بدانیدافسردگی زمستانی هم مثل افسردگی های دیگر بیشتر به سراغ خانم ها می آید بویژه خانم های بیست تا سی ساله. حدود ۴ تا ۶ درصد کل جمعیت جهان دچار این نوع افسردگی هستند.
 این در حالی است که تقریبا ۱۰ تا ۲۰ درصد نیز دچار افسردگی های خفیف زمستانی می شوند.
 
جغرافیا
 
در عرض های بالای جغرافیایی (مثلا کشورهای شمال اروپا) که زمستان های بلندتر و کم نورتری دارد، این افسردگی بیشتر رخ می دهد. 
مثلا معلوم شده است تنها یک درصد افسرده های ژاپنی براساس فصل ها افسرده می شوند، درصورتی که در آلاسکا این میزان به ۲ / ۹ درصد هم رسیده است.
 یا در فنلاند ۷۵ درصد زنان در گروه سنی ۲۰ تا ۴۵ سال دچار افسردگی زمستانی هستند.

منبع :hidoctor


ادامه دارد...

برچسب ها: افسردگی فصلی، زمستان، غمگین، تجسم خلاق، استاد آرام،