تبلیغات
تست روانشناسی اضطراب ،افسردگی ،خشم ،دلهره، اضطراب و فشارهای روانی - درمان افسردگی
تاریخ : پنجشنبه 3 اسفند 1391 | 04:31 ب.ظ | نویسنده : دکتر جمشید آرام
. به واسطه به وجود آمدن سوء هاضمه، گازهایی در دستگاه گوارشی تشکیل می‌شوند و این باعث به وجود آمدن فشار بر روی دیافراگم در ناحیه قلب و شش‌ها می‌شود.
 این فرایند موجب کاهش رسیدن اکسیژن به بافت‌ها شده و در نتیجه، سطح دی اکسید کربن افزایش پیدا کرده و افسردگی عمومی در بدن به وجود می‌آید . 
استفاده بیش از حد و غیرمجاز از داروها همچنین منجر به جذب نادرست ویتامین‌ها و مواد معدنی توسط بدن می‌شود و نهایتا افسردگی به وجود می‌آید .
استفاده از آسپرین می‌تواند باعث کمبود ویتامین C و استفاده از داروهای آنتی‌اسید می‌تواند موجب کمبود کلسیم و ویتامین B در بدن ‌شود.

دیابت، قند خون پایین و ضعف در کبد که در اثر استفاده از غذاهای فرآوری یا سرخ شده به وجود می‌آید و همچنین مصرف بیش از حد چربی‌ها ممکن است به افسردگی در انسان بینجامد.


درمان افسردگی 
سیستم‌های درمانی مدرن افسردگی را با استفاده از داروهای ضد افسردگی معالجه می‌کند که تسکین موقتی را برای بیمار به همراه خواهد داشت، اما اثرات جانبی مخربی را بر روی بدن خواهد گذاشت و نمی‌تواند علت اصلی بیماری را درمان کرده یا از تکرارش جلوگیری کند .
 اثرات جانبی مضر ناشی از استفاده از این داروها شامل آسیب رسیدن به کبد، حساسیت شدید، بی‌خوابی، توهم، سردرگمی، تشنج، کاهش فشار خون که باعث بروز سردرد و سرگیجه می‌شود،
 اختلال در قدرت بینایی، داشتن مشکلاتی در عمل دم و نگهداری ادرار می‌باشد. درمان افسردگی شامل تنظیم رژیم غذایی، انجام ورزش، تمدد اعصاب (ریلکسیشن علمی) و مدیتیشن می‌باشد.

رژیم غذایی اثر شگرفی بر روی سلامتی روحی و روانی انسان دارد. حتی کمبود یک ماده مغذی در بدن می‌تواند باعث بروز افسردگی در افراد مستعد شود. دکتر پریسیلا ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، درمان از طریق رژیم غذایی برای ایجاد مواد شیمیایی مغز همچون سروتونین و نور اپاین فراین  را تجویز می‌کند. این مواد بر خلق و خوی انسان اثر می‌گذارند و کمبود آن‌ها در
بیماران افسرده احساس می‌شود.


منبع " کتاب راهنمای کامل درمانهای طبیعی با ترجمه دکتر آرام "www.aramgroup.ir
طبقه بندی: افسردگی،
برچسب ها: درمان افسردگی، علل افسردگی، نشانه های افسردگی،