تبلیغات
تست روانشناسی اضطراب ،افسردگی ،خشم ،دلهره، اضطراب و فشارهای روانی - عوامل ایجاد افسردگی
تاریخ : شنبه 28 بهمن 1391 | 09:41 ق.ظ | نویسنده : دکتر جمشید آرام
بیمار مبتلا به افسردگی غالباً از احساس گناه، احساسات سرکوب شده و درخود فرورفتگی رنج می‌برد . علائم دیگر افسردگی شامل موارد زیر می‌باشد: فقدان اشتها، سرگیجه، داشتن خارش، تهوع، آشفتگی، زودرنجی، عدم داشتن میل جنسی، یبوست، انواع دردها در سراسر بدن، عدم تمرکز و فقدان قدرت تصمیم گیری . برخی افراد ممکن است در اثر ابتلا به افسردگی علاقه خود را به غذا خوردن از دست بدهند و در نتیجه، دچار کاهش سریع وزن شوند در حالیکه برخی دیگر ممکن است مکررا به غذا خوردن پناه ببرند و در نتیجه چاق شوند.

موارد افسردگی شدید ممکن است با کاهش درجۀ حرارت بدن، فشار پایین خون، عصبانی شدن‌های شدید و سخت و لرزش بدن همراه باشد. نمادهای بیرونیافسردگی شدید خود را به شکل درخواست کمک از ذهن رنج دیدۀ بیمار نشان می‌دهد. بیماران شدیدا افسرده احساس پوچ و بی‌ارزش بودن می‌کنند و در نهایت متقاعد می‌شوند که خود مسئول فلاکت‌ها، بدبختی‌ها و وضعیت نااُمیدکننده فعلی‌شان می‌باشند.


علل بروز افسردگی
کاهش عملکرد غدد فوق کلیوی یکی از علت‌های اصلی بروز افسردگی روحی در انسان است. عادت‌های نادرست غذایی باعث بروز مشکلات گوارشی می‌شوند و این مسئله منجر به جذب چربی‌ها می‌شود. استفاده بیش از حد از کربوهیدرات‌هایی همچون غلات، شکر سفید، قهوه، چای، شکلات و در مقابل استفاده کمتر از سبزیجات و میوه‌ها در رژیم غذایی ممکن است منجر به سوء هاضمه شود.

منبع " کتاب راهنمای کامل درمانهای طبیعی با ترجمه دکتر آرام "


www.aramgroup.ir
طبقه بندی: افسردگی،
برچسب ها: درمان افسردگس، بیماری روحی، درمان استرس، کنترل خشم، آرام بخش،